Atmosféra

Představte si dny na slunné jižní Moravě, kdy se sami rozhodnete, zda budete relaxovat nebo se vydáte poznávat kulturní památky, muzea či nekonečné vinohrady. Představte si večery strávené se sklenkou dobrého vína, které vám doporučil náš dvorní sommelier.

B1140511_header

Rozmazlujte se luxusem nikým a ničím nerušeného pohodlí, které v sobě snoubí tradici původního restaurovaného nábytku a starožitností s moderním působením dřeva, skla a cihel.

 

Folklor

Lidové tradice jižní Moravy jsou pestré a bohaté. Obec Hrušky patří do regionu Podluží , který dodnes žije čilým folklorním životem. Zdejší obyvatelé si uchovávají lidové slavnosti a zvyky, při kterých je možné vidět bohatě zdobené slovácké kroje, cimbálovou muziku, pěvecké sbory nebo slavný verbuňk.

 

DSC_6067_header

 

Vinařství a vinařská kultura je v Podluží všudypřítomná. Ve všech obcích a v jejich okolí najdete sklepní uličky, vinné sklepy a rozsáhlé vinice.

 

Lidové nebo vinařské slavnosti a akce se v Podluží konají každý týden, mezi nejvýznamnější události patří Krojové hody, Festivaly otevřených sklepů, košty vína, nebo oslavy vinobraní.

Nejvýznamnější slavnosti v Hruškách

Přehlídka vín a sýrů – březen

Den otevřených sklepů – červen / červenec

Bartolomějské krojové hody – konec srpna

Vinobraní – září