Víno

Nabízíme prodej vína z mikroregionu Podluží. V našich partnerských vinařstvích, si můžete prohlédnout vinné sklepy, podívat se na zpracování vinné révy, degustovat víno a regionální speciality, poslechnout si přednášku o výrobě vína nebo se projít vzrostlým vinohradem.
Degustace zajišťujeme individuálně dle přání hostů a možností vinařů.

 

 

RODINNÉ VINAŘSTVÍ BENEŠ

www.vinobenes.cz

 

Kořeny rodinného vinařství Jaroslava Beneše a jeho syna Romana sahají až do začátku 20. století, kdy otec Jaroslava Beneše začal obhospodařovat vinice a sklep získaný od svého tchána. Vinařství hospodaří na 8,5 ha vinic ve vinařské obci Hrušky, na viničních tratích Hastrmany a Podseky. Skladba vín je založena na odrůdách Veltlínské zelené, Rulandské šedé, Chardonnay, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Aurelius, Rulandské modré, Frankovka, Cabernet Moravia, Zweigeltrebe a Merlot. Vína zrají v nerezových nádobách, keramických nádobách a dřevěných sudech, částečně i typu barrique. Produkce je zaměřena na jakostní a přívlastková vína.

 

Pro naše hosty zajišťujeme v Rodinném vinařství Beneš prohlídku sklepa s poutavým výkladem o tradici a způsobu výroby vina v regionu Podluží, degustaci vín přímo ve sklepních prostorách, případně možnost posezení ve stylové degustační místnosti s ochutnávkou regionálních specialit paní Jany Benešové. Doporučujeme také cykloprohlídku vinohradu.

 

VINAŘSTVÍ DOLEŽAL

FB Vinařství Doležal

 

Vinařství Doležal je ukázkou generačního vývoje malého rodinného vinařství. Štěpán Doležal převzal vinařskou tradici po dědovi a otci. Původních 14 arů rozšířil na 3 hektary. Své vinohrady obhospodaruje ve vinařské obci Hrušky, na viničních tratích Hastrmany a Písky a v obci Týnec na Moravě, na viniční trati Stará Hora. Základem odrůdové skladby je Ryzlink rýnský, Chardonnay a Cabernet Sauvignon. Sortiment doplňují odrůdy Veltlínské zelené, Sauvignon, Rulandské šedé, Pálava, Rulandské modré, Frankovka a Zweigeltrebe. Bílá vína zrají v nerezových tancích, červená vína v dřevěných sudech a některé partie ve starších barikových sudech.

 

Ve vinařství Doležal můžeme zajistit pro naše hosty posezení v autentickém tradičním sklepě. Návštěvu vinařství doporučujeme spojit s cykloprohlídkou vinohradu.

 

RODINNÉ VINAŘSTVÍ SŮKAL

 

Historii rodinného vinařství Sůkal v obci Nový Poddvorov založil již praděda Milana Sůkala, který patřil v obci mezi významné vinaře, ale základy stávajícího vinařství položil až jeho otec v roce 1990 a od roku 1996 vede vinařství jeho syn Milan. V současné době obdělává Milan Sůkal se svojí rodinnou 10 ha vinic v obcích Prušánky a Josefov na viničních tratích Krásná hora, Kukvička, Podkovné, Na stráni a Stará hora. Hlavními odrůdami vinařství jsou Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sauvignon, Rulandské šedé, Chardonnay, Pinot Noir, Merlot, Zweigeltrebe a Cabernet Moravia. Milan klade silný důraz na tradiční a přirozené postupy při zpracování a zrání vina. V roce 2020 získal opakovaně cenu Vinař roku.

VINAŘSTVÍ UHEREK

 

Vinařství je situováno v srdci slováckého Podluží v Dolních Bojanovicích.Vína vznikají pod rukami sklepmistra Jiřího Uherka, který absolvoval na Mendelově univerzitě obor Vinohradnictví a vinařství. Kombinací tradičních postupů výroby s moderními technologiemi přenáší charakter vinice, ročníku a odrůdy do vína. Cílem je maximalizovat potenciál z vinice a tvořit vína s výrazným odrůdovým charakterem často určených k dlouhodobé archivaci

VINAŘSTVÍ ČAPKA

 

Rodinné vinařství má více než 200letou historii. V rodině vždy ctili pravidlo, že víno je potřeba vyrábět už ve vinici. Proto je vkládáno do obdělávání vinic maximum pečlivosti a snahy vždy respektovat a využít jedinečnosti každého TERROIR. Toto úsilí se vrací v kvalitě vypěstovaných hroznů – bez kvalitní suroviny se totiž opravdu dobré víno vyrábí jen těžko